HTML

Karácsonyi láz a Theory11-nél

Dima0037 2010.12.05. 16:50

 Nos, mint ígértem, most írok egy bővebb leírást a Theory új termékeiről és a nyereményjátékról. Kezdjük is.

4 új terméket és egy grandiózus nyereményjátékot hirdettek meg az oldalon, melynek eléggé durva nyereményei vannak De először nézzük az újdonságokat. 

DeckONE

Az első dolog ezúttal is egy új deck lesz, jelen esetben a DeckONE Homer Liwagtól. Az eddig inkább érmetrükköket (CoinONE és CoinTWO) megjelentető Homer Liwag egy elég érdekesen, de nagyon epikusan kinéző paklit dizájnolt nekünk. A DeckONE amolyan indusztriális stílusban készült, nem is igazán tudom, hogy lehetne leírni. A doboza teljesen úgy néz ki, mintha egy díszes fémtömb lenne, pedig ez csak egy dombornyomott, fémes festékkel bevont kartondoboz, amely 25 százalékkal vastagabb, mint a Sentinels doboza (ami már 40%-kal vastagabb, mint egy normál doboz). A lapok hátoldala szerintem egész pofásan néz ki, és az Ász of Szpédz is stílusos. A Jokerek elég furák, nem is tudom, mit ábrázolnak. Gondolom semmit. De legalább nincs egyiken se garancia. A court cardok mellőznek minden színt, helyettük van a fémesen csillogó festék.

Nekem bejön ez a deck. Nem mondhatni azt, hogy minimalista, de azért nem is túlzsúfolt. A videó ezúttal sem tartalmaz sok mindent, csak képeket (ehh, nincs szerencsénk... Se Andrei, se Dananddave...). 

 

 

 DRESSCODE by Calen Morelli

 

Ki az a Calen Morelli? A Transit megjelenésekor a válasz még nem volt teljesen tiszta. Most már az. Calen Morelli a világ legkreatívabb elméje. És ez nem túlzás. Most kanyarodjunk el egy kicsit a Dresscode-tól. 

Nektek mennyi időbe telik kitalálni, megvalósítani és tökéletesíteni egy új trükköt? Egy hét? Egy hónap? Néhány év? Nos, Calennek elég ehhez... egy nap. Egy nagyon komoly dologba vágta a fejszéjét. 79 nappal ezelőtt kitalálta, hogy 365 napon át minen nap kitalál, megvalósít és tökéletesít egy új trükköt, és ezt le is videózza, és kirakja az oldalára. Már ez se semmi, de ha azt nézzük, hogy milyenek ezek az effektek... Aki űzi a mi "szakmánkat", az gondolom már maga is észrevette, hogy ha néz egy bűvészvideót a YouTube-on magában ilyeneket gondol: "Na az a double lift nagyon átlátszó volt...", meg satöbbi, és néhány performansz neki felér egy tutoriallal. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy mindet már nem annyira könnyű lenyűgözni, mint egy laikust. Még hogyha magunkban elhatásozzuk, hogy most az előadást, nem a megoldást fogjuk figyelni, akkor is tudattalanul a pakli tetejét  nézzük egy double lift után, nem a "választott" lapot, ahogy elvész a pakliban. Nos, Calen videóinál még még elhatározás nélkül sem fogunk kutakodni a megoldás után. Egy ok van: reménytelen. Calen videóiban nem feltétlenül a kézügyességet, vagy a Dananddave-szerű flörises kártyakezelést csodáljuk, hanem egész egyszerűen a zsenialitást. Az ember néha maga is elgondolkodott, hogy hogy a francba gondolt erre vagy arra? Nevezz meg nekem még egy olyan embert, aki képes Facebook-kártyákkal rutint kitalálni, vagy áthatoltatni egy gyűrűt egy ajakbalzsamon. Nekem így fejből csak Calen Morelli neve ugrik be. Viszont. Egy laikust nem is nagyon egy effekt mögötti zsenialitás nyűgöz le, hanem a látvány. Na, és Calen effektjei ebből a szempontból nagyon, de nagyon ott vannak. De tényleg. Nem is lehet nagyon elmondani, de a legjobb, amit ajánlhatok, az az, hogy menj föl az oldalára, és nézd végig az összes videóját. Nem hosszúak, tehát túl sok idődet nem fogja elvenni, de megéri. 

Na, eme istenítő kisregény után nézzük is, miről van szó. Calen a Theory-n a Transit nevű effektjével debütált, ami, fogjuk rá, nagyon jó volt. A látvány elképesztő, a metódus zseniális. De itt van valami új. Amit még sehol, soha nem láttunk. A Dresscode egy color-changing póló effekt, azaz egy amolyan villámátöltözés. Hogy néz ki? Az inged (pulcsid) alatt a nézők tisztán látnak egy (mondjuk) élénkrózsaszín pólót. Megmutatod elölről, hátulról, oldalról, satöbbi, fordulsz egyet a tengelyed körül, és máris egy gyönyörű #99ff33 színű pólóban feszítesz, melynek egy szmályli vigyorog a közepén. A DVD-hez kapunk egy gimmicket, amit bármennyi ideig viselhetünk, nem lesz utána szükségünk Kozmodiszk-re. Az effekthez a saját pólónkat használhatjuk, azaz az nem lesz mellékelve. Sejtettük. 

Személy szerint az a véleményem, hogy ez az effekt nagyon, de nagyon elképesztő. nem egy visual change, mert végülis az ingünk (pulcsink), és a hátunk takarása mögött történik, de attól eltekintve is elképesztően tiszta effekt. Én ezt kérem a Mikulástól, az biztos. 

 

FOUNDATIONS 2 by Jason England

 

Jason Englandot már eleget istenítettem. Tegyünk még hozzá annyit, hogy ő az egyetlen T11 artist, akinek a 1-on-1-jait kiadták DVD-n. Ez volt a Foundations. 8 vanonvanja került az első részbe, a Strike Second Dealtől a MacMillan Switch-ig bezárólag. Most csak hétnek jutott hely a 3 és fél órás lemezen, név szerint a:
Double Lift
Zarrow Shuffle
Push Off Second Deal
Classic Pass
Gambler's Cop
Pinky Count
Riffle Stacking.

 Észrevehető, hogy míg a Foundations 1-ben nagyrész a gambling move-okon volt a hangsúly, ebben a részben a Push-Off Second Deal-en és Riffle Stacking-on kívül csupa olyan dolgot találhatunk, ami sima kártyabűvészek igényeit is kielégíthetik. Itt van természetesen a Double Lift, a hamis Zarrow Shuffle, a Pass minden formája, Dániel Mádizon kedvenc Gambler's Cop-ja, és a Pinky Count, ami egy break létesítéséhez tökéletes. Ezenkívül rengeteg olyan trükk létezik, ami használja a Second Deal-t, és kreatív elmék a Riffle Stackingot is felhasználhatják mondjuk valamilyen számolós trükkhöz. 

Egyáltalán nem létfontosságú tényező, de azért érdemes megfigyelni a két dévédé videói közötti különbséget. Míg a kezdeti videók egy lépcsőfordulóban felállított asztalnál, magas kontraszttal és tompított színekkel készült kőkemény Dana Hocking dallamokra, addig az újabb videókban nyugis gitármuzsika szól a szép színes, szobában, billiárdasztalnál készült felvételek alatt. 

Azért az meg kell említeni, hogy akinek nincsenek meg egyenként ezek a 1-on-1 videók, annak ténylegesen megéri ennek a DVD-nek a keretében megvenni őket, mivel 20 dollárt spórolhatunk meg vele. A két DVD pedig összesen 100 dollárba kerül, míg egyenként megvásárolva 150 dollárt kell fizetnünk. Ami nem rossz. 

Videó itt!

 

THE HOLE THING by Chris Mayhew

Chris Mayhew sokak számára ismeretlen név lehet, de aki szokott járkálni a Vanishing Inc. Magic oldalán, már biztosan sokszor találkozott vele. Chris először a Clockwork Apple című könyvével debütált, ahol sok eredeti effektet és ha jól emlékszem három move-ot tanított meg. Ezek közül néhányból készült videó is a Vanishingincmagic.com-on, de a Holes concept megfilmesítése már a Theory-ra maradt. És hogy mi a lényege ennek az egyedi koncepciónak? Két lukas Joker. Gyakorlatilag ennyi. A két Joker látszólag lehetetlenné teszi normális szendvicsek létrehozását, és ebben áll a Holes Concept igazi ereje. Szóban igazából elég nehéz elmagyarázni, ehhez látni kell a videót. 

Nekem személy szerint tetszik ez az ötlet. Elég egyedi, és érdekesen is néz ki. A trükkök, amiket megtanulunk a downloadon nagyon vizuálisak, főleg a Hole Warp, azonkívül nem csak a laikus ugrasztható be vele, hanem egy normális szendvics effektekben jártast medzsisönt is. 

Az eddig vele látott videókból azt lehet megállapítani, hogy Chris is az a "direktúgycsinálokminthaviccespróbálnéklennidenemsikerül" fajta, mint mondjuk Chris Kenne, Tony Chang, vagy Mike Hankins, de ez annyira nem zavaró. Előadni viszont egész jól tud, és különös ismertetőjele, hogy folyton a nagyon alulhasznált Dr. Leon kártyákat használja fekete színben (feketében és sárgában gyártják, a sárgát Jesse Feinberg használja). Nem mintha baj lenne, szerintem egész szép ez a pakli. Ha valaki, mint például én, rájön az alapötletre, a többi már könnyen kitalálható. Már talán mégiscsak érdemes beruházni rá, mivel a videóból megtanulhatjuk, hogy lehet lukat vágni a kártyákba... Hm...

Theory11 Christmas Contest

Get a holiday contest scratch card with every shipped item from theory11

 

Na, és elérkeztünk ide is. A Theory11 karácsonyi nyereményjátéka. Ha valamit érdemes kipróbálni, na az ez. Természetesen ennek is csak az a célja, hogy mi, emberek minél többet vásároljunk a Theory-tól, viszont itt a nyeremények miatt mégiscsak megéri. 

Azt, hogy ki mit nyer, a kaparós sorsjegy dönti el. Minden vásárlással (értelemszerűen nem letöltéssel) az ember kap egy kaparós sorsjegyet, és azt lekaparva tudhatja meg, nyert-e, és ha igen, akkor mit. És hogy mit lehet nyerni? Valamit ezen 11 nyeremény közül:

11. A DRESSCODE egy aláírt példánya
10. Egy 50 dolláros ajándékutalvány
9. Egy 100 dolláros ajándékutalvány
8. Egy Sentinel Impossible Bottle (palackozott Sentinels deck)
7. Az összes Theory-n megvásárolható custom deck uncut sheet-je
6. 144 Sentinels pakli
5. 144 Smoke and Mirrors v5 pakli
4. 144 DeckONE pakli
3. Egy Canon T2i DSLR videókamera mindenféle hozzátartozóval
2. Egy Jerry's Nuggets pakli (egy, azaz egy)
1. Egy kétnapos, fizetett út Las Vegasba, a teljes Theory11 csapattal

Azért mint láthatjuk, a fiúk kitettek magukért, és mondhatjuk, hogy elképesztő mázlija van annak, aki bármelyik díjnak a nevéről lekaparhatja az fémes bevonatot. Azért szerintem 1 darab Jerry's Nuggets pakli második díjnak egy kissé túlzás. Jó, megértem, hogy ritka, és 150 dolcsinál ólcsóbbér nem lehet találni, de azért szerintem bárki jobban örülne egy kamerának, vagy akár 144 Sentinelsnek, mint egy JN-nek. Nem nagyon értem, mi ez a fanatikus rajongás értük. Ha jobban néznének ki, mint egy Sentinels vagy egy Smoke&Mirrors, akkor oké (tökéletes példa mondjuk egy Gold Arcane), de a Jerry's Nuggetsek kifejezetten ronda kártyák. Nem fogtam még a kezemben, azt sem hinném, hogy olyan nagyon elképesztő minőségűek, vagy bármennyivel is jobbak egy Bicycle-nél. Akkor meg minek ez a felhajtás? És ezt most Dananddavenak üzenem: mennyivel szebb egy Werm Smoke and Mirrorsokkal vagy akár egy Tallihóval, mint a Jerry's Nuggetsekkel? Mégis: ott a System, ott a Trilogy, és mindenhol csak az a homogén kék vagy piros (a Trilogy esetében sötét- és világosszürke) hátlap azzal a hülye létrával vagy mivel. Ugyanez a helyzet ezekkel a Wynnekkel. Csúnyák, gondolom minőségben se olyan extrák, mégis nagy szám, ha valakinek van. Megértem, hogy ritkaság, de szerintem senki nem adna ki néhány milliárd forintot Gellért püspök lerágott lábkörméért, csak azért, mert már csak kettő maradt belőle. Na mindegy.

Elnézést, hogy mindenkire csak úgy ráuszítottam az "Anti Jerry's Nuggets mozgalom" tagtoborzó szövegét, de itt volt az apropója. A lényeg az, hogy, bár nincs sok esély, azért megéri valami kártyát vagy legalább egy dévédét vásárolni, mert azért hátha. Aki nem játszik, az nem is nyer. Azért azt az embert nem irigylem, aki a Dresscode dobozában talált sorsjegyen a "Signed copy of DRESSCODE" zsöveget találja...

 

Összegezzünk. Bármennyire is beszélt a Theory 5 új termékről, akárhogy számolom, csak 4-et tudok összeszámolni, mert szerintem a nyereményjáték nem egy új termék. Mindegy. Azért van mit kérni karácsonyra, az biztos. 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://dimagic.blog.hu/api/trackback/id/tr62494829

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása