Tudom, tudom, le vagyok maradva elég sok dologgal, ami a legutóbbi időben történt, de most ezerrel készülök a nyelvvizsgámra, és nincs olyan rengeteg időm posztokat írni. A legfontosabb fejleményekről a Magic Blogon, illetve az Underground Magicen olvashattok. Érdemes átnézegetni ezeket az oldalakat is, ha még nem láttátok őket.
Na és akkor a poszt témája.
A Theory11 fórumán olvasgattam, amikor megláttam egy témát a DG Project következő 3 részének a tartalmát, ami elég érdekesnek hangzik. Vannak benne ismertebb effektek, de teljesen újakat is láthatunk. Megpróbálom valahogy lefordítani az ismertetőket:
Volume 4
William Tell: már láthattunk külön tutorialt róla, de a lényege az, hogy egy lapot megtalálunk úgy, hogy a Pikk Ászt beledobjuk a pakliba. Jó effekt, jól néz ki, de picit necces, az tény.
Jacob's Ladder: ezt a Symphony-n láthattuk. Egy gumikarikát kifeszítünk a néző ujjai közé, rárakunk egy félbehajtott bankjegyet, és az ultravizuálisan átvándorol a gumi két szárán. Egész egyszerű, hatásos és nagyon jól kinéző effekt.
DG Box Steal: Ez is a Symphony-ban debütált, a Timeline 2.0-ban. Egy dobozba berakott kártyalapot lophatunk ki onnan vissza a pakliba.
OG Transpo: na erről még nem igazán hallottam. Egy aláírt szeleksönt rakunk a dobozba majd a néző keze alá, majd az a lap rögtön helyet cserél egy másik aláírt szeleksönnel. Egész jól hangzik, valahogy emlékeztet a LIT utolsó fázisára :D
Micro Dissolve: egy szupervizuális rézpénz-ezüstpénz transpo extra érme nélkül. Gondolom az effekt hasonlít a Digital Dissolve-ra.
Scorch: tűzeffekt, az a lényege, hogy egy gyertya lángját eltüntetjük, és annak az égési nyoma megjelenik a választott lapon. Valami ilyesmi. :D
iCard: mit érne mostanában az Apple az iPhone magic nélkül? Az iCard egy aláírt lap to iPhone effekt, bármilyen külön application nélkül. A szükséges fájlok ott vannak a DVD lemezén. Érdekesen hangzik, én még nem is hallottam ilyen effektnek a signed card variációját. Nem mintha valamire is használni tudnám, nincs ájfónom :D
Party Perception: egy néző által kigondolt szót tudunk meg egy italosdobozból, bármiféle kukacoskodás vagy kukucskálás vagy kérdezősködés nélkül. Valahogy ennek a megvalósítására kíváncsi vagyok :D.
Volume 5
Void: a Misleading Mislead tökéletesen impromtu megvalósítása, azaz egy straw-through-bill effekt. Ezt már láthattuk a Symphony-ban, és meglehetősen tetszett, legalábbis nekem.
In Visible Monte: a klasszikus 3 card monte effekt, csakhogy itt a keresendő lapot képpel felfelé láthatjuk. Ezt még egy sejthetetlen tetőpont is megspékeli, illetve van egy alternatív befejezése is. Egész érdekesen hangzik :D.
Lotto: egy lottószelvényt változtathatunk át bankjegyekké, és utána 360 fokban megmutathatjuk őket. Gondolom nem annyi pénzzé változtathatjuk át a lottószelvényt, amennyit nyehetünk vele, de ha igen, remélem gimmicket kapunk hozzá.
The Airbrush Change: a méltán népszerő Paintbrush Change Roy Waltontól - modernizálva.
.44: a Symphonyban látható remek kétfázisos 4 to 4 transpo effekt.
Math: két negyeddolláros kézből kézbe vándorol, majd utána a levegőben forr össze egy féldollárossá. Nincs semmi extra coin, de a gimmick valószínűsége nincs kizárva.
The Gambler's Swap: a kezedben lévő 4 of a kind helyet cserél a néző kezében lévő 2 of a kinddal. Érdekes.
iScatter: a DG Project 2-ből népszerű Scatter effekt ájfónon. App nem kell hozzá, a szükséges fájlok mellékelve vannak.
Fire and Smoke: DG variációja az Oil and Water effektre extra lapok nélkül, amihez még egy teljes pakli szétválogatást is megtanulhatunk, ahol a paklit a néző keverheti meg. Amolyan Triumph effektnek mondható.
Volume 6
V.I.S.A.: Visual Instant Static Attraction. A Symphonyban debütáló háromfázisos effekt, aholis két kölcsönkért bankkártyát mágnesezhetünk fel, és azok tényleg vonzzák/taszítják egymást. Nagyon szép és szupervizuális effekt, imádom.
One Point Production 2.0: DG szupervizsuöl one card productinja - kézzel!
Pop: a néző aláírt lapja megjelenik az addig folyamatosan a kezében tartott lufiban.
Vortex: a néző aláírt lapja megjelenik a néző két keze között, anélkül, hogy hozzájuk érnénk.
Ham and Cheese 2.0: az ultrapopjulör, ultravizsuöl és ultradiffikult White or Wheat effekt variációja, ami a néző kezeiben történik. A választott lap megjelenik a két joker között.
Static Sandwich: a V.I.S.A. és a Ham and Cheese 2.0 kombinációja, ahol a pakliból magától kirepülő lap a két joker közé vonzódik.
On the Rocks: a világ legvizsuölebb coin through glass effektje extra érme nélkül.
Tric-Tac: a dobozban minden tiktakk egyszerre változik át, és rögtön ki is adható.
iATM: varázsolj elő mánit az álljfónodból. A szükséges fájlok mellékelve vannak a DVD-n.
The OK Coin Vanish: a coin vanish, amit már a DG Project Volume 2-n is láthattunk, csak nem volt megtanítva. Most még egy alternatív verziót is kapunk hozzá.
Nos, mint láthatjuk, nagyon-nagyon széles a paletta, lesz miből válogatni, lesz mit szeretni, vagy épp utálni. Összesen 28 különböző effektet kapunk, 15 kártya, 7 érme, 3 álljFón, egy Tiktakk, egy bankkártya és egy italosdoboz effekt. Szerintem ez bőven elég nekünk, és szerintem DéGé azért van olyan kreatív ember, hogy még jöjjön egy 7, 8 és 9. rész is. Semmi mást nem tudunk sem a megjelenésről, sem az árról, és lehet, hogy még ez a lista is változik. Bármi is történjen, nagy durranás lesz. VÁRJUK!